Ministeerium: me ei kiusa Vopakit

Kadrin Karner 20. jaanuar 2011, 11:25

Justiitsministeeriumi kantsleri Margus Sarapuu sõnul ei ole jutt Vopaki kiusamisest tõsiseltvõetav.

„Justiitsministeerium ei ole kunagi olnud huvitatud Vopaki äritegevuse piiramisest. Vastupidi, kogu meie huvi on alati olnud leida mõlemale poolele sobivad lahendused kooseksisteerimiseks, mis on ekspertiiside põhjal võimalik lahendus,“ rõhutas Sarapuu.

Kantsleri sõnul on Vopak andnud vangla rajamiseks nõusoleku ja sellest tulenevalt on riik seal ka juba ettevalmistusi teinud. „Vopak andis oma nõusoleku vangla detailplaneeringu kehtestamisele ning mingisugune tingimuslik nõusolek, millele firma täna viitab, ei kajastu üheski dokumendis. Lisaks on Vopak korduvalt kinnitanud, et neil puudub külgnevate kruntide suhtes igasugune ärihuvi. Mul on kahju, et muidu soliidne ettevõte on hiljem ise oma lubadustest taganenud ning seetõttu on kummaline lugeda süüdistusi, nagu tegeleks riik nende kiusamisega. Pigem on asi vastupidi,“ ütles Sarapuu.

Kantsler kinnitas, et ministeerium ei ole Maardut uue vangla asukohana veel maha kandnud. „On selge, et ei saa rääkida iseendastmõistetavalt mingitest alternatiivkruntidest, kuni seal puudub detailplaneering. Arvestama peab ka kogu detailplaneeringu kehtestamise protsessi võimalike raskustega, mille kohta Vopaki enda käitumine on taunimist väärivaks näiteks.“

Seega kutsub justiitsministeerium Vopakit jätkuvalt üles olukorda konstruktiivselt lahendama ja mitte avalikkust valede väidetega eksitama.

"Oleme korduvalt justiitsministeeriumile ja RKASile rääkinud, et Vopak E.O.S. on huvitatud olukorra konstruktiivsest lahendamisest. Vopak E.O.S.’i kompromissettepanek on endiselt laual," ütles täna hommikupoolikul tulnud justiitsministeeriumi pressiteate peale Vopak E.O.S.’i juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer.

Tema sõnul ei saa ignoreerida sõltumatute ekspertide riskianalüüse, mis näitavad, et suure vangla rajamine olemasoleva naftaterminali, torujuhtme ja Maardu raudteejaama turvatsooni on ebamõistlik. "Lisaks on tekkinud justiitsministeeriumil huvi vanglaprojektiga mitteseotud maade vastu, mis pole vangla detailplaneeringu aruteludes kunagi jutuks olnud," märkis Lugtmeijer, kes tõdes, et tal on hea meel, et ministeerium on valmis läbirääkimistega edasi minema.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2011, 13:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing