Väinu Rozental • 3. september 2011 kell 7:52

Hansson pakub kolme sammu euroala võlakriisi leevendamiseks

Raskustes olevate riikide elu ei muutuks väljaspool eurotsooni kergemaks, sest eelarvekärpeid ja struktuurseid reforme peaksid nad ikkagi läbi viima, pidas Hardo Hansson eurotsooni lagunemist vähetõenäoliseks.

Eesti keskpanga juhiks kandideeriv Hansson tõi intervjuus ajalehele Postimees välja kolm olulist sammu, mis leevendaks euroala võlakriisi.

„Esiteks, raskustesse sattunud või sattuvad riigid peavad korraldama ulatusliku fiskaalse konsolideerumise ja struktuursed reformid, igas riigis eri fookusega,“ rääkis Hannson. „Teiseks, nakkusohu vähendamiseks peavad teised riigid tugevdama oma finantssektorit, eriti tugeva kapitaliseerituse kaudu, mis annaks neile julgust, ja just julge tegutsemine viib lahendusteni.“

Hädas olevad riigid vajavad ajutist riigieelarve finantseerimist, kas naaberriikidelt või Rahvusvaheliselt Valuutafondilt, tõi Hannson välja kolmanda sammu ja lisas, et selleks aga nõuavad võimalikud finantseerijad arusaadavalt suuremat kindlust laenude tagasimaksmise suhtes, ükskõik millise tehnilise lahenduse kaudu.

Hetkel kuum