Silvia Kruusmaa • 20. september 2011 kell 13:52

Sotsid: EFSFiga ühinemise eelnõu on puhas praak

Sotsiaaldemokraadid Eiki Nestor ja Rannar Vassiljev juhtisid rahanduskomisjoni istungil tähelepanu sellele, et riigikogul ei ole õigust võtta valitsuse pakutud kujul vastu otsust, millega Eesti annab omapoolse garantii euroala päästepaketile.

Rahanduskomisjon arutas täna valitsuse algatatud otsuse eelnõu, millega Eesti annaks lubaduse garanteerida Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) võlakohustusi kuni 1,995 miljardi euro ulatuses. „See eelnõu läheb minu arvates vastuollu riigieelarve baasseadusega, kus on üles loetletud, kellele võib riik garantiisid anda. EFSFi puhul on tegu Luxembourgis registreeritud eraõigusliku äriühinguga, siin ei luba kehtiv seadus riigi nimel rahalisi kohustusi võtta,” selgitas Eiki Nestor. „Mulle on sügavalt arusaamatu, millega valitsus suvi läbi tegeles. Ta oleks pidanud parlamendi riigieelarve seaduse muutmiseks erakorraliselt kokku kutsuma.”

Rahanduskomisjoni aseesimehe Rannar Vassiljevi sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid, et rahanduskomisjon algataks vajalikud seadusemuudatused. „EFSFiga liitumine on ülimalt tõsine asi. Seda ei saa teha seadusi rikkudes,” märkis Vassiljev.

Hetkel kuum