Anne Oja • 9. september 2011 kell 5:55

"EFSFi lepinguga aitab Eesti ka iseennast"

EFSFi raamleping lähtub loogikast ja abimehhanismides osaledes aitab Eesti ka iseennast, sest elame ELis kas kõik hästi või kõik halvasti, ütleb riigikogu rahanduskomisjoni liige Eiki Nestor.

Küsimusele, mida ta EFSFi raamlepingust arvab ja kas see saab ka riigikogu heakskiidu, vastab Eiki Nestor.

Ma arvan, et erinevalt mitmest muust tähtsast asjast, mis Äripäeva ei huvita, lähtub see kava õigest loogikast ja on oluline, et abimehhanismi sisu hakatakse arutama riigikogus. Kui aasta alguses oli veel kosta hääli, et seda pole vaja riigikogusse viia, siis nüüd on aru saadud, et riigikogus peab abimehhanismi arutama.

Teiseks on see esimene kord, kui me sellist kohustust võtma peame. Seetõttu on olukord uus ja keeruline. Usk sellesse, et meil siin ELi serval läheb hästi, kui teistel läheb halvasti, on väga naiivne. Meil läheb kõigil kas hästi või kõigil halvasti. Aidates abimehhanismiga teisi, aitame tegelikult ka iseennast. Sõltumata sellest, kas oleme euroga liitunud või mitte, on meile kasulik tugev euro.

Suund, tüüpiline Euroopa riikide solidaarsus, on õige. On aru saadud, et ELi liikmesriigid peavad olema solidaarsed, ajama ühtset poliitikat ja seda ka rahanduses. Riigikogus debateerime kindlasti, aga see, kas osaleda abimehhanismis või mitte, ei tekita vaidlust. Kui debatt tekib, siis teemal, kuidas osaleda.

Hetkel kuum