Obama palkas lauljatar Shakira oma nõunikuks

Elmar Ots 06. oktoober 2011, 13:05

USA riigipea Barack Obama nimetas presidendi koolihariduskomitee nõunikuks Shakira Isabel Mebarak Ripolli, kes on laiemalt tuntud kui poplauljatar Shakira.

Kolumbias sündinud naine hakkab tegelema USA hispaaniakeelsete laste kooliõppe parendamisega, vahendab ajaleht Helsingin Sanomat välismeediat.

Grammy auhinna pälvinud lauljatar ja helilooja Shakira on oma sihtkapitali kaudu varem aidanud arengumaade tuhandeid algkoolilapsi teel parema hariduse poole.
Shakira toetas Obamat ka 2008. aasta valimiskampaanias ning esines tema ametisseastumispeol.

Shakira nõunikuamet võib aidata Obamal leida lisatoetust USA latiinode seas 2012. aastal saabuvate presidendivalimiste eel, sest just latiinod ehk hispaaniakeelsed ameeriklased torkavad viimasel ajal silma ohtra töötutehulga ja niru hariduse poolest. Vaeste latiinode lapsed ei lähe tihti üldse kooli ning USA umbes 11 miljonist latiinolapsest vaid pool suudab omandada keskhariduse.
Immigratsioon ja suur sündivus on latiinode osakaalu USA rahvastikus tõstnud juba 16,3 protsendini ning alaealistest ameeriklastest on hispaaniakeelsed 23%.

„Esimest korda USA ajaloos ei ole vaeste laste seas enamuses valged, vaid hoopis latiinod,” teatas analüüsiagentuur Pew alles mõni päev tagasi. Vaestes latiinoperedes elab hinnanguliselt 6,1 miljonit last. Nende osa on tõusnud 37,3%ni võrreldes valgete 30,5 ja neegrite 26,6 protsendiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2011, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing