Indrek Kald • 11. oktoober 2011 kell 13:01

Mihkel Oviir: riigi kulud kasvavad tuludest kiiremini

Eesti riigi kulud kasvavad tuludest kiiremini, ütles riigikontrolör Mihkel Oviir.

"Kui riigi tulud järjepidevalt kasvavad, siis veelgi kiiremini suurenevad õigusaktidega kinnistatud tulud," märkis ta tänasel kohtumisel riigikogu esimehe Ene Ergmaga.

Riigi pikaajalise arengu toetamiseks paindlikult kasutatavat raha on Oviiri sõnul jäänud aasta-aastalt vähemaks. "Rahandusministeeriumi prognoosi järgi lähevad ka aastatel 2012-2015 riigi suuremad laekumised peamiselt kasvavate sotsiaalkulude katteks ning eelarvetasakaal saavutatakse avaliku sektori ülalpidamiskulude ja riigieelarveliste investeeringute külmutamise teel," selgitas riigikontrolör.

"Sellise olukorra pikem kestmine võib aga mõjuda pärssivalt riigi arengule ja haldusvõimekusele," märkis Oviir.

Riigikontrolör Mihkel Oviir esitas riigikogule ülevaate riigi vara kasutamisest ja säilimisest 2010. aastal. Selles käsitletakse riigi rahanduse ja majanduse üldist olukorda, samuti muutusi haridussüsteemis, seisakut tervishoius, selgusetust energeetikas ja probleeme kohalikes omavalitsustes.

Ergma ja Oviir vestlesid ülevaates käsitletud teemadel, pikemalt räägiti sotsiaal- ja haridusprobleemidest, samuti omavalitsuste haldussuutlikkusest.

Riigikontrolör esineb aastaülevaatega riigikogu ees järgmisel nädalal.

Hetkel kuum