Birjo Must • 12. oktoober 2011 kell 8:26

Plenderleith: võime minna rahvusvahelise kohtuni välja

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith kinnitas, et ettevõte kavatseb enda õigusi igal juhul kohtus kaitsta ning vajadusel läheb rahvusvahelise tasandini välja.

"Meil on 30 päeva aega vaidlustada ja pole kahtlust, et me esitame kohtule taotluse peatada ettekirjutus, mille konkurentsiamet on teinud," kommenteeris ta konkurentsiameti nõuet langetada veehinda.

Juhi sõnul teeb Tallinna Vesi mida iganes, et ennast kaitsta. "Ettevõte on tugeval positsioonil ja pole mingit põhjust loobuda enda kaitsmisest kohtus," ütles ta. 

"Kasutame kõiki legaalseid meetmeid nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil," lausus Plenderleith mööndes, et loodetavasti pole Euroopa Kohtusse siiski tarvis pöörduda.

Esmaspäeval saatis konkurentsiamet Tallinna Veele ettekirjutuse, milles teavitati, et juhul kui veefirma ei esita hinnataotlust kehtivate veeteenuse hindade alandamiseks hiljemalt 14. novembriks 2011, plaanib konkurentsiamet astuda samme ja ühepoolselt alandada ettevõtte kehtivaid veeteenuse hindasid 29% võrra.

Hetkel kuum