Silvia Kruusmaa • 12. oktoober 2011 kell 13:02

Tallinna Vesi ja konkurentsiamet kisklevad pressiteadete pärast

Hindade üle vaidlevad Tallinna Vesi ja konkurentsiamet süüdistavad üksteist eksitamises.

Tallinna Vesi saatis täna hommikul börsiteate, et konkurentsiamet nõuab praeguste veeteenuste hindade langetamist 29 protsendi võrra.

Pisut hiljem saatis oma teate ka konkurentsiamet ning kinnitas, et veeteenuse hind on põhjendatust 36 protsendi võrra kallim.

Ameti juht Märt Ots ütles Vikerraadio saatele "Uudis+", et ei kujuta ette, kust võttis Tallinna Vesi numbri 29, sest amet on oma ettekirjutuses väga täpselt öelnud, et Tallinnas peaks vee hind langema 36 protsendi ulatuses.

 "Tallinna Veele tehtud ettekirjutuses on sõnaselgelt kirjas, et teenitud tulu ületab 36 protsendi võrra nende poolt avaldatud lubatud müügitulu suurust. Kui aga vaadata vastupidi, et kui palju peaks tariifi [langetama, et] müügitulu alandada, siis ettevõte väidab, et vastupidiselt arvutades on see 29 protsenti," ütles Tallinna Vee finantsjuht Siiri Lahe.

"Konkurentsiameti otsuses seisab, et AS Tallinna Vesi tänane müügitulu ületab nende poolt arvutatud lubatud müügitulu 36%. See ei tähenda aga, et konkurentsiameti poolt lubatud müügitulu saavutamiseks tuleks veeteenuste hinda langetada 36%. Võttes aluseks tänastel tariifidel põhineva müügitulu ja Konkurentsiameti poolt lubatud müügitulu vahe, tuleks veeteenuse hinda langetada 29%. Konkurentsiameti sõnastus 36% osas on küll õige nende ettekirjutuses, mis käsitleb lubatud müügitulu, kuid vale hinna alandamisest kõnelevas pressiteates. Et näitlikustada erinevust: kui lubatav tulu oleks 100 ja tegelik tulu 150, siis tegelik tulu ületab lubatavat tulu 50 võrra ehk 50%, kuid tegelikku tulu oleks vaja alandada 50 võrra ehk 33%, et jõuda nö lubatava tuluni," selgitas erinevusi arvandmetes ASi Tallinna Vesi kommunikatsioonijuht Mariliis Topp.

 

Hetkel kuum