Indrek Kald • 14. oktoober 2011 kell 10:09

Ryanair neljakordistas Dublin-Tallinna lennu hinna

Ryanair tõstis Dublin-Tallinna lennupileti hinna neljakordseks, kui eile selgus, et jalgpalli EMile pääsemiseks peavad play-off-matši Eesti ja Iirimaa.

Iirimaa ajalehe Irish Independent andmeil maksis Tallinna-ots varem 73 eurot, ent eestlased iirlastega kokku viinud loosimise järel kergitas lennufirma hinna 278 eurole.

Iiri poliitik ja jalgpallimänedžer John O'Mahony ütles, et see pole esimene kord, kui Ryanair iirlastest vutifännidega niimoodi käitub. Saan aru, et Ryanair on kommertsettevõte, kuid see tundub ebaaus, et veel hommikul 70 euro eest müügil olnud lennu eest peavad vutikoondise toetajad maksma nüüd pea 300 eurot, selgitas ta. Kohtumine Eestiga on Iiri koondisele mitme aasta tähtsaim mäng, lisas ta.

Irish Independenti kinnitusel plaanib Ryanair korraldada Tallinna-mänguks erireise. Lennukompanii juht Michael O'Leary kinnitas ajalehele, et Tallinna lennujaamaga peetakse erilendudeks läbirääkimisi. Plaanis on sõidutada fännid Tallinna mängupäeva hommikul ning hilisõhtul pärast vutikohtumist koju tagasi.

Teise Iirimaa ajalehe, Irish Examiner andmeil maksab erilennu pilet 326-401 eurot.

Hetkel Ryanairi kodulehelt ostes maksab mängupäeva ehk 15. novembri lennupilet Tallinnast Dublinisse 110 eurot. Arvestada tuleb, et lend maandub kl 16.05 ning vutikohtumine algab kl 19.45. Samas tagasi lennata saab Ryanairiga alles 17. novembri hommikul. Edasi-tagasi lennu pilet maksab 198 eurot. Ühelgi teisel lennufirmal praegu Tallinn-Dublini lendu pole.

Hetkel kuum