18. november 2011 kell 11:50

Soome peaminister: nüüd on Kreeka kord end tõestada

Soome peaministri Jyrki Kataineni sõnul on Euroopal järjest vähem võimalusi võlakriisi parandamiseks ja nüüd on Kreeka ja Itaalia kord veenda turge, et nad suudavad vajalikud meetmed töösse rakendada.

"Euroopa Liit ei suuda taastada Kreeka ja Itaalia usaldusväärsust, kui nad ise seda ei tee," ütles Katainen Bloombergile antud intervjuus. "Meie ei saa midagi teha nende usaldusväärsuse tõstmiseks. Kui kaheldakse nende riikide võimes võtta vastu mõistlikke ja õigeid otsuseid, ei suuda keegi peale nende endi seda olukorda parandada."

Kataineni sõnul on senised pingutused kriisi leviku peatamiseks olnud viljatud ja 26. oktoobril vastu võetud otsus ajutise päästefondi suurendamiseks triljoni euroni ei suutnud turge rahustada.

Asi ei ole lisa Euroopa abi juurdelubamises, sest mitte miski peale konkreetse, läbipaistva ja õigesti ajastatud programmi Kreeka ja Itaalia poolt ei oma piisavat mõju, lisas Katainen.

"Võimalusi euroalalt lahkumiseks peaks siis arutama, kui reeglid üle vaadatakse," ütles Soome peaminister. "See ei ole imerohi kriisi parandamiseks."

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum