LHV fondijuht: 2012. aasta makro tuleb nõrk

Fredy-Edwin Esse, California 22. detsember 2011, 08:35

LHV Pärsia Lahe Fondi fondijuht ja portfellihaldur Joel Kukemelk eelistab sektoreid ja regioone, kus on odav hinnatase ja kus on näha kasvu.

Kukemelki sõnul tuleb 2012. aasta makromajanduse poole pealt üpris nõrkade numbritega. Euroopa riikide valitsussektori kulutuste kärped on pikaajaliselt väga positiivsed sammud, kuid lühiajaliselt võimendavad need majandusnäitajate nõrgenemist, ütles fondijuht.

"Üheks minu eelistuseks oleksid regioonid/sektorid, mis on võrdlemisi soodsa hinnataseme juures näitamas kasvu ja kus ka globaalmajanduse nõrgenemise olukorras ollakse teistega võrreldes tugevamas positsioonis – siia alla käiksid regioonidest näiteks Eesti, Lähis-Ida energiarikkad riigid ja Aasia ning sektoritest tehnoloogia ja energia," leidis Kukemelk.

Tema hinnangul on tehnoloogiasektor tervikuna täna maailmas ainukene sektor, kus ettevõtetel on bilansis rohkem raha kui võlga ning Lähis-Ida energiarikkad riigid on ühed vähesed, kel on eelarved korralikult ülejäägis ja kel on tulevasteks aastateks kogutud ka suuri reserve.

"Teiseks eelistuseks oleksid regioonid/sektorid, mis pole küll näitamas kasvu, kuid mis on väga soodsa hinnataseme juures näitamas stabiilseid tulemusi – siin võiks näiteks tuua pärast selle aasta suurt langust Venemaad, kus saab mitmeid aktsiaid osta ka 3-4x kasumikordajate pealt," selgitas LHV Pärsia Lahe Fondi fondijuht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2011, 08:35
Otsi:

Ava täpsem otsing