India jätkab Teheraniga äritegevust ning ei näe mingit põhjust sellest loobumiseks. India ei ühine Ameerika Ühendriikide üleskutsega loobuda Iraani naftast, kirjutab Reuters.
„Me oleme varem teinud äri Iraaniga ning kavatseme seda ka jätkata,” ütles India valitsuskabineti minister, kes on antud asjaga kursis, kuid ei tahtnud enda nime avaldada, sest küsimus on konfidentsiaalne.
Minister ütles, et valitsuskabineti ametnikud külastavad järgmine nädal Iraani ning leiavad võimalusi nafta eest tasumiseks, vaatamata USA rahalistele meetmetele, mis on loodud blokeerima kõiki tehinguid.
Jaapan ja Lõuna-Korea on teatanud, et toetavad USA sanktsioone ning on hakanud Iraani naftast loobuma. Saudi Araabia ning teised Pärsia lahe riigid on kinnitanud, et aitavad korvata naftapuudujäägid.
Ameerika Ühendriikide liitlased Euroopas ning mujal maailmas on teatanud, et survestavad Iraani tema tuumaprogrammi pärast, mis võib olla suunatud aatomirelva valmistamiseks.
31. detsembril kehtestatud USA seaduste järgi on finantsasutustel veelgi keerulisem tegeleda Iraani Keskpangaga, mis on riigi peamine naftamaksete arvelduskoda.
Sanktsioonidega seisab India ees valikuga, kuna riik püüab tasakaalustada vajadust hoida 12 miljardi dollari eest Iraani naftaimporti aastas, ilma, et see häiriks Washingtoni. Teise India ametniku kinnitusel võetakse lõplik otsus vastu peale Iraani visiiti. Otsus sõltub ka sellest, kas India leiab piisavalt alternatiive praegusele naftaimpordile.
Seotud lood
Iraan hoiatas Saudi Araabiat oma naftatoodangu suurendamise eest, mis aitaks kompenseerida Iraani ekspordi vähenemist, kui Lääne sanktsioonid riigi naftatootmist mõjutama hakkavad, kirjutab The Wall Street Journal.
Ameerika rahandusminister Timothy Geithner viibib käesoleval nädalal Hiinas, et leida sealt tuge rangematele Iraani sanktsioonidele. Hiina on suurim Iraani nafta tarbija.
Jaapani valitsus on nõus toetama Ameerika Ühendriike ning kehtestama naftasanktsioone Iraanile, keda kahtlustatakse tuumarelvade arendamises, kirjutab Reuters.
Iraani ähvardus sulgeda globaalses naftatranspordis võtmerolli mängiv meretee Hormuze väinas on kergitanud toornafta hinnad rahvusvahelistel turgudel viimase kaheksa kuu kõrgeimale tasemele. Hinnatõusu toetab ka varusid kahandav tööstuse aktiivsus.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
4
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
5
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Viimased uudised
Kuidas juhtida bürood, kus ei ole inimesi?
Hetkel kuum
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Tagasi Äripäeva esilehele