Silvia Kruusmaa • 22. veebruar 2012 kell 14:45

Dressen ja Simm töötasid komisjonis koos

Dressen on tööalaselt kokku puutunud süüdi mõistetud riigireeturi Herman Simmiga.

1999. aastal töötasid tollal Kaitsepolitseiameti politseidirektor Aleksei Dressen ja kaitseministeeriumi riigisaladuse tagamise talituse juhataja Herman Simm koos strateegilise kauba sisse- ja väljaveo ning transiidi kontrolli komisjonis.

21. septembril 2008 vahistas Harju maakohus Herman Simmi. Teda kahtlustati salastatud teabe ebaseaduslikus kogumises ja selle edastamises välisriigile. 25. veebruaril 2009 tunnistas Harju maakohus Herman Simmi süüdi riigireetmises ning asutusesisese teabe edastamises ja mõistis talle kokkuleppemenetluse tulemusena liitkaristuseks 12 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistuse ning Simmilt mõisteti välja kaitseministeeriumi esitatud tsiviilhagi kuriteoga tekitatud kahju osas 20 155 000 krooni.

Kapo juhtivtöötaja Aleksei Dressenile esitati riigireetmise kahtlustus, teavitasid riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet täna.

Kaitsepolitsei pidas Dresseni kinni täna hommikul Tallinna lennujaamas koos abikaasaga. Dresseni abikaasa Viktoria oli sel hetkel minemas Moskva lennule.

Hetkel kuum