23. veebruar 2012 kell 13:29

Vaher valmistas Laanetile vastust 10 kuud

Täna Riigikogus Eesti turvalisuspoliitika teemalise ettekande pidanud siseminister Ken-Marti Vaher hakkas Kalle Laaneti Politsei- ja Piirivalveameti töötajate palku puudutavale küsimusele vastust ette valmistama mullu mais.

Kalle Laanet. Kuidas sa oled mõelnud ennetustööd siseturvalisuse valdkonnas selles mõttes, et need inimesed, kes töötavad seal, tunneksid ennast eelkõige ise turvaliselt, et neil on piisav sissetulek ja nad on motiveeritud, et nad tahavad tões ja vaimus teenida Eesti riiki. Eelkõige puudutab see kõige suuremat asutust, politsei- ja piirivalveametit.

Siseminister Ken-Marti Vaher. Ma teadsin, et sa esitad selle küsimuse veebruaris 2012, sellepärast ma hakkasin selleks valmistuma juba mais 2011, kui ma olin asunud ametisse. 2012. aastal on 10 miljonit eurot suunatud rohkem kui 2011. aastal sisejulgeoleku valdkonda tervikuna. Märkimisväärne osa sellest on suunatud ka motivatsiooni. See puudutab ka näiteks kaitsepolitseid, mis sai ka märkimisväärse rahalise süsti 2012. aastal, ning peab ütlema ka päästeamet, kellele suunatud ressursid 1,4 miljoni euro ulatuses elupäästevõimekuse tugevdamiseks on samuti märkimisväärne edasiminek.

Ken-Marti Vaher pidas täna riigikogu ees kõne teemal "Eesti turvalisuspoliitika põhisuunad aastani 2015" ja 2011. aasta täitmise aruanne.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum