Ave Lepik • 18. juuli 2012 kell 6:49

Nordecon esitas hagi meremuuseumi vastu

Nordecon AS esitas Eesti Meremuuseumi vastu Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Arbitraažikohtule hagiavalduse, milles nõuab meremuuseumilt Tallinna lennusadama vesilennukite angaaride rekonstrueerimistööde eest võlgu jäädud tasu.

Nordeconi esimees Jaano Vink ütleb, et vesilennukite angaaride taastamine oli ainulaadne ja keerukas nii hankijale kui ehitajale. „Rekonstrueerimisprojekti käigus ilmnes vajadus mitmeid tehnilisi lahendusi täpsustada ning teha lisatöid, mida hankija ei osanud hanke ettevalmistamise käigus ette näha ja mis muutsid projekti tervikuna algselt kavandatust töömahukamaks ja ka kallimaks,” selgitas Vink.

„Kuigi vesilennukite angaarid on juba kuid valmis, külastajatele avatud ja ehitis on muutunud Tallinna linnaruumis oluliseks ning väga hästi omaksvõetud kultuuriobjektiks, on Eesti Meremuuseum kahetsusväärselt tänaseni ehitajale mitmete lepinguliste ning täiendavalt tellitud tööde eest võlgu,” ütles Vink ja lisas, et Nordecon AS on enda kohustused ehitise käikuandmisel heauskselt täitnud ning püüdnud tehtud töö eest tasumisel tekkinud küsimusi lahendada meremuuseumiga kohtuväliselt mitme kuu vältel, kuid see ei ole tulemust andnud.

Vingi sõnul on Nordeconi rahaline nõue meremuuseumi vastu üle kahe miljoni euro. „Nõue sisaldab nii poolte vahel kokkulepitud ehitustöid ja teenuseid kui ka nõudeid meremuuseumi vastu, mis on tekkinud seoses ehitajale põhjendamatult esitatud kuni 4 korda suuremate arvetega vee ja elektri eest ehitusperioodi vältel,” ütles Vink.

Nordecon AS on 1989. aastal asutatud Eesti ehitusettevõte, mis alates 2006. aasta maist on noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeeritud müügitulu oli 2011. majandusaastal ligi 150 miljonit eurot. Kontsern annab tööd ligikaudu 750 inimesele.

 

Hetkel kuum