Koit Brinkmann • 12. august 2012 kell 10:30

Reiljani konsultatsiooniäri teenis mullu 5005 eurot

Pistiseküsimises süüdi jäänud ja poliitikast lahkunud Villu Reiljani tunamullu asutatud konsultatsioonifirma teenis eelmisel aastal ekspoliitikule esimesed viis tuhat eurot.

"2011. aasta oli Picea Konsultatsioonid OÜ-l esimene majandustegevuse aasta. Ettevõte tegutses oma põhitegevusalal – andis konsultatsioone," märgitakse ettevõtte majandusaasta aruandes.

Ärinõustamisele ja muule juhtimisalasele nõustamisele keskendunud Picea Konsultatsioonid omanikuks on endine keskkonnaminister Villu Reiljan.

Firma müügikäive oli mullu 5000 eurot, viis eurot lisandus veel finantstulude realt ning, et kulusid ei olnud, läkski kogu teenitud 5005 eurot puhaskasumiks.

Picea Konsultatsioonid kanti äriregistrisse juulis 2010. Kaks kuud varem ehk 26. mail 2010 otsustas Riigikohus Tallinna ringkonnakohtu otsuse muutmata jätta, ning Villu Reiljan jäi süüdi Tallinnas Rävala pst 8 kinnistu müügiprotsessis 1,5 miljoni krooni suuruse pistise küsimises.

Seoses otsusega lõppes Villu Reiljani riigikogu liikmelisus ning ta arvati Rahvaliidust välja. President Toomas Hendrik Ilves võttis tagasi kaks Reiljanile antud teenetemärki.

Hetkel kuum