Ave Lepik • 4. oktoober 2012 kell 13:21

Skandinaavia madalad varud on meie tööstuse võimalus

Võrrelduna eelmise aastaga on Eesti tööstusettevõtted suutnud enamikes sektorites mahtusid siiani hoida ning mõnes sektoris ka kasvatada, kommenteerib konjunktuuriinstituudi majandushinnangut Swedbanki töötleva tööstuse sektorijuht Raul Kirsimäe.

"Arvestades ettevõtete olemasolevate tellimuste mahuga ning sel aastal kasvanud investeeringutega, ei ole mahtude oluliseks languseks hetkel põhjust," ütles Kirsimäe. "Sellest hoolimata tasub hoida silma peal meie olulisemate välispartnerite (Rootsi ja Soome) eksportiva tööstuse arengutel."

Kirsimäe sõnul on nendel turgudel tellimuste mahtude ootused juba langenud (Rootsi ostujuhtide indeks vähenes septembris 45,1>44,7). Muutused väljenduvad peamiselt Skandinaavia tarbijatele suunatud toodetes, samuti on näha mõningast langust kestvuskaupade nõudlusele.

"Tänane situatsioon pakub Eesti ettevõtjale ka võimalust - kuna varusid Skandinaavia kaubanduses hoitakse madalal tasemel, siis on meie paindlikel tööstustel võimalus konkureerida logistiliselt kaugematest asukohtadest tuleva kaubaga," lisas Kirsimäe.

 

Hetkel kuum