Indrek Kald • 11. oktoober 2012 kell 11:59

Alexela: maksuamet lõpetas meie kontrollimise

Maksu- ja tolliamet lõpetas käibemaksu tasumisega seotud kontrolli Alexela Oili suhtes kinnitusega, et andmed vastavad deklareeritule.

Uurimine hõlmas tehingute dokumenteerimist, käibe arvestust ja kütuse liikumise arvestust, samuti käibemaksu arvestamise ja tasumise õigsust. Maksuhaldurid ei tuvastanud kontrolli käigus kahtlaseid asjaolusid, kõik raamatupidamise andmed vastasid deklareeritule, teatas Alexela Oil.

Ettevõtte juht Ain Kuusik oli tulemustes juba ette kindel. "Oleme ise järjepidevalt tegutsenud selle nimel, et kütuseturul valitseks aus konkurents ning meie ettevõtte on aususe printsiibist alati rangelt kinni pidanud," sõnas ta. "Seetõttu võisime kohe sirgeseljalisena tunnistada, et meid kontrollitakse – maksuamet tegi lihtsalt oma tööd ja meil ei olnud midagi varjata," lisas Kuusik.

Küll aga loodab Alexela Oili juht, et uurimist jätkab nii maksu- ja tolliamet kui ka ajakirjandus. "Oli kahetsusväärne, et ajakirjandus kasutas meie avameelsust maksupetturluse kontekstis, kuid kindlasti jätkab ka uuriv ajakirjandus oma tööd," märkis Kuusik.

Neljast maksuameti luubi all olnud suurest kütusemüüjast kolm pole seni teada. Tegemist võib olla nii kütuse jae- kui ka hulgimüüjatega.

Hetkel kuum