Indrek Kald • 4. november 2012 kell 8:07

Ansip kohtub Mongoolia, Tai ja Singapuri juhtidega

5.-6. novembril toimub Laose pealinnas Vientianes Euroopa ja Aasia riikide tippkohtumine (ASEM), millest võtab osa ka Eesti peaminister Andrus Ansip. Samuti on tal kavas otsekohtumised mitme riigijuhiga.

Töösessioonide teemadeks on majandus ja finantsküsimused, üleilmsed ja regionaalsed teemad, sotsiaalne ja kultuuriline koostöö ning ASEMi tulevikusuunad.

Ansip kõneleb esimesel töösessioonil esmaspäeva õhtul, keskendudes majandus- ja rahandusprobleemidele. Muu hulgas annab ta ülevaate Eesti reformikogemustest ning majanduspoliitika põhimõtetest.

Tippkohtumise ajal on Ansipil kavas kahepoolsed kohtumised Tai peaministri, Singapuri peaministri ning Mongoolia presidendiga.

ASEM kujutab endast foorumit Euroopa Liidu liikmesmaade ja Aasia riikide vahel ning selle tegevuse põhirõhk on poliitilisel, majanduslikul ja kultuurialasel koostööl. ASEMil on 48 liikmesriiki, sh 27 Euroopa Liidu liiget ning kohtumisi viiakse läbi valitsusjuhtide ja riigipeade, ministrite ning vanemametnike tasemel. Vientianes toimub ASEMi üheksas tippkohtumine.

Eesti peab ASEMi oluliseks poliitiliseks diskussioonifoorumiks, mis tihendab Euroopa ja Aasia riikide vahelisi kontakte ja võimaldab arutada nii regionaalseid kui ka globaalseid probleeme, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Enne lendu Aasiasse, laupäeval, võttis Ansip osa Helsingis korraldatavast Trilateraalse komisjoni Euroopa grupi kohtumisest. Trilateraalse komisjoni näol on tegemist maailma ühe mõjukaima valitsusvälise organisatsiooniga. Eesti peaministrit paluti osalema ühel majandusteemalisel paneeldiskussioonil.

Hetkel kuum