Marta Jaakson • 12. november 2012 kell 11:42

Lillo EASist: targem andis järele

EASi nõukogu liige Kalev Lillo kommenteeris Äripäevale, et tegevjuhi Ülari Alametsa lahkumise kohta pole tal rohkem informatsiooni kui meedia kajastanud. Lillo austab EASi juhi otsust tagasi astuda ja viitab sellele, et ettevõtte maine hoidmiseks andis targem järele.

"Ülari Alamets on hea spetsialist. Ta on ekspert, kes on üle kümne aasta panustanud Eesti majandus- ja regionaalarengusse. Olen alati öelnud, et tema teadmisi ei tohi lasta raisku minna ja olen veendud, et ka tulevikus on meie riigil temast kasu," hindas Lillo.

Nõukogu liikmena ei ole aga Lillol Alametsa tagasiastumise kohta rohkem informatsiooni kui meedia kajastanud on. 

"Austan Alametsa otsust, sest kui juhatuse esimehe ja nõukogu esinaise erinev probleemikäsitlus hakkab kahjustama EASi mainet, saab kasutada ütlust: „Targem annab järele“," selgitas Lillo.

Lillo lisas, et nõukogu liikmetele on esitatud ajutise juhatuse esimehe kandidatuur. "Mida tähendab „ajutine“,  ma kommenteerida ei oska, ilmselt räägitakse sellest neljapäevasel nõukogu koosolekul, kus ma kahjuks osaleda ei saa, kuna see toimub taas riigikogu istungi ajal," nentis ta.

Lillo soovib rõhutada, et Reformierakonna ja Ülari Alametsa vahel seos puudub, mis tõttu ei saa Alametsa lahkumine olla märk kellegi väljasurumisest. 

 

Hetkel kuum