Marta Jaakson • 12. november 2012 kell 12:55

Parusk: mulle helistati eelmisel nädalal

EASi ajutiseks juhiks saab Raul Parusk, kellega majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Maarika Priske võttis ühendust juba eelmisel nädalal.

Paruski sõnul jääb ta ajutiseks juhiks kolmeks kuuks. "Ma loodan, et selle ajaga uus juht leitakse," ütles ta.

Seda, millega ajutine juht tegelema hakkab, Parusk enne EASi nõukogu koosolekut ei kommenteeri. "Enne ei saa kommenteerida, kui nõukogu koosolek ära kinnitab, siis oskan ka sisulisi kommentaare anda," selgitas Parusk.

Raul Parusk töötas 1998-2003 Hansabank Grupis juhatuse liikme ja Hansapank Eesti peadirektorina ning oli „Vaata Maailma" projekti initsiaator ja juht. Pärast pangast lahkumist on ta tegelnud Eesti kõrgtehnoloogilise ettevõtte AS LDI sidusettevõtte tegevuse käivitamisega. 2005-2007 Eesti suurima haldus- ja hooldusteenuseid pakkuva ettevõtte ISS Eesti juhatuse esimees ja 2007-2009 Ukraina juhtiva kaubanduskeskuste arendaja Expert Capital Management peadirektor.

Alates septembrist 2009 osutab ta finants- ja juhtimiskonsultatsioone rahvusvahelistele äriprojektidele, olles viimastel aastatel tegelenud peamiselt Venemaa ja Ukraina turgudel. Raul Paruskil on ärijuhtimise magistrikraad innovatsiooni ja ettevõtluse erialal Viini Majandusülikoolist ja Viini Tehnoloogiaülikoolist Austrias ning majandusharidus Moskva Riiklikust Ülikoolist.  

Hetkel kuum