Indrek Kald • 6. juuni 2013 • 2 min
Jaga lugu:

FinanceEstoniasai uue juhi

Finantsvaldkonna era- ja avaliku sektori huve ühendava mittetulundusühingu FinanceEstonia uus juhatuse esimees on ASi Redgate Capital partner Aare Tammemäe.

Vastav otsus kinnitati FinanceEstonia juhatuses 23. mail, täna annab FinanceEstonia International Forum 2013 raames pidulikult ametiposti üle siiani juhatuse esimehena tegutsenud Priit Põldoja.

ASi Cofi asutaja ja endine Hansapank Eesti tegevjuht Põldoja on FinanceEstonia juhatuse esimehena tegutsenud kaks aastat alates organisatsiooni loomisest juunis 2011. Põldoja eestvedamisel on loodud FinanceEstonia organisatsiooni alustalad, defineeritud Eesti finantssektori prioriteetvaldkonnad ja alustatud nendes valdkondades tegevust.

"Olen alati pidanud FinanceEstonia tegevuse edukuse mõõdupuuks, kui palju uusi finantsteenuseid eksportivaid ettevõtteid tuleb Eestisse ja kui laiapõhjaliseks areneb meie kapitaliturg. Kuigi mõlemas valdkonnas on tänaseks näha esimesi tulemusi, on FinanceEstonia eelkõige loonud hea vundamendi finantsteenuste kasvuks tulevastel aastatel. Usun, et hea koostöö jätkumisel sektori osapooltega ja FinanceEstonia eestvedamisel on Eestil kõik eeldused finantssektori kiireks arenguks ja oluliselt mitmekesisemaks muutumiseks järgnevatel aastatel," rääkis Põldoja.

Tammemäe sõnul pakub FinanceEstonia häid võimalusi finantssektori ettevõtetele, koondades parimad teadmised ja praktikad finantsvaldkonnas. "Loodan, et FinanceEstonia on heaks partneriks riigile finantssektori arenguprogrammi elluviimisel," lisas ta.

Priit Põldoja ning FinanceEstonia asutajad on Tammemäe sõnul teinud ära suure töö finantssektori arendamisel ning teadvustanud kapitaliturgude teema olulisust. "Näen oma ülesannet FinanceEstonia juhatuse esimehena koos partnerorganisatsioonidega jätkata Eesti finantssektori tutvustamist tuues siia uusi sektori ettevõtteid ning töökohti," märkis ta.

FinanceEstonia teatel on nad kaheaastase tegevuse raames märkimisväärselt suurendanud Eesti nähtavust ja tuntust rahvusvahelisel areenil, teinud mitmeid ettepanekuid finantskeskkonna arenguks kapitaliturgude ja fondihalduse vallas, andnud sisendi seadusandluse muudatusteks, viinud koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga õppekavasse uue finantsanalüüsi magistrikraadi ning algatanud teisi tegevusi, mis aitavad Eestil tõusta kaardile lähiregioonis kvaliteetseid finantsteenuseid pakkuvate riikide seas.

Arvestades era- ja avaliku sektori 50 ettevõtet ühendava organisatsiooni olemust, on FinanceEstonia kinnitusel juhatuse esimehe vahetus asjade loomulik käik. Juhatuse esimehe koht pole tasustatud ja Priit Põldoja jätkab tegevust FinanceEstonia juhatuse liikmena.

FinanceEstonia on avaliku ja erasektori huve ühendav klaster, mis on ellu kutsutud eesmärgiga tutvustada välisriikides Eesti finantsvaldkonna võimalusi ning samaaegselt tagada kohaliku keskkonna järjepidev arenemine. FinanceEstonia seisab selle eest, et Eestisse tekiks uusi ettevõtteid, loodaks uusi töökohti ja kohalik kapitaliturg areneks järjepidevalt tagamaks kapitali kättesaadavuse eriti väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt