Kristi Malmberg • 26. juuni 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Pressinõukogu tegi Ekspressi kohta õigeksmõistva otsuse

Pressinõukogu arutas Ene Veiksaare ja Erika Salumäe kaebust Eesti Ekspressis ilmunud artikli peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

23. mail ilmunud artikkel „Üürnikud tülitsevad Erika Salumäega“ räägib sellest, et eestlastest üürnikud süüdistavad Hispaanias Erika Salumäed ja Ene Veiksaart nöörimises, mille aga kaebajad artiklis olevates selgitustes ümber lükkavad.

Ene Veiksaar ja Erika Salumäe kaebasid Pressinõukogule, et artikkel kahjustab nende Hispaanias tegutseva ettevõtte ärihuvisid. Kaebajad ei ole rahul, et leht ei arvestanud nende soovi, et artikkel ei ilmuks. Kaebajate hinnangul sisaldab artikkel valeinformatsiooni.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et materjali avaldamine otsustatakse lähtudes ajakirjanduslikust eesmärgist ja avalikkuse huvist ning seepärast lugu ilmus. Kuna kaebajate omapoolne seisukoht saadeti siis, kui leht oli juba trükki antud, avaldati see koheselt Ekspressi veebis koos toimetusepoolsete märkustega. Leht lisas, et artiklis avaldatud faktide tõelevastavus on asjaosaliste poolt kinnitatud ja kaudselt ka kaebajate poolt omaks võetud.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest Ene Veiksaar ja Erika Salumäe on saanud võimaluse artiklis esitatud süüdistusi kommenteerida.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt