Ave Lepik • 18. oktoober 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Erika Salumäe müüb oma olümpiakullad

Kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe müüb 4. novembril oksjonil kõik oma võidetud medalid, meened ja suurvõitudega seotud spordivarustuse, kirjutas Postimees.

Aastaid Hispaanias elav Salumäe ei soostunud ajalehele spordireliikviate müüki kommenteerima.

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli tunnistas, et medalite müümine tuleb talle üllatusena, kuid märkis, et see on inimese isisklik asi.

Spordimuuseumi peavarahoidja Kaie Voolaid kinnitas Postimehele, et on juba terve kuu tegelenud Salumäele asjade tagastamisega. "Ta pöördus meie poole sooviga võtta kõik muuseumile antud asjad tagasi. See pole aga nii lihtne, kuna paljud medalid ja esemed oli ta meile annetanud päriseks," rääkis Voolaid ja lisas, et kõige rohkem on kahju rattast, mis oli muuseumi püsiekspositsioonis. Olümpiakullad oli Salumäe juba varem tagasi võtnud.

Medaleid ja varustust tagasi nõudes olevat Salumäe väitnud, et polnud nende muuseumile päriseks andmisest teadlik. Voolaidi jaoks kõlas aga selline jutt imelikult, kuna kõik toimingud on vastavates dokumentides fikseeritud.

Suurbritannias tegutseva oksjonifirma kodulehel toodud müüginimekirja kuulub lisaks kahele olümpiakullale ja rattale rida MM-medaleid ja muid suurvõistlustel saavutatud medaleid, karikaid ja suveniire. Kõigi oksjonile minevate esemete müügisummaks prognoosib enampakkumist korraldav Graham Budd Auctions Ltd 36 100–48 500 eurot.

Loe lähemalt tänasest Postimehest.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt