Rainer Saad • 5. juuli 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Mis juhtus „peatumatu“ Samsungiga?

Seni peatumatuna liikunud Samsung, mis on tõusnud mobiiltelefonide müügi liidriks ning purustanud kvartalist kvartalisse müügirekordeid, teatas täna, et ootab märksa väiksemat kasumit kui analüütikud prognoosivad.

Täna avaldatud eelvaates ütles Samsung, et ootab teise kvartali tegevuskasumiks rekordilised 9,5 triljonit Korea woni (6,4 miljardit eurot), mis on 47% rohkem kui aasta varem. Kuid see on nõrgem analüütikute prognoositud 10,16 triljonist wonist. Samsungi aktsia langes täna ligi 4 protsenti.  

Anaüütikute sõnul on madalam kasum tingitud nõrgematest kasumimarginaalidest, kuna Samsung on sihikule võtnud arenevad turud ja madalama hinnaga telefonid. „Kuna kogu telefonitööstus on liikumas madalama hinnaga nutitelefonide poole, siis ma pole eriti mures,“ ütles Stanford Bernsteini analüütik Mark Newman.

Praegune aktsiahinna langus annab Newmani sõnul investoritele „äärmiselt hea“ sisenemiskoha. Tema 12 kuu hinnasiht Samsungi aktsiale on 2,5 miljonit woni, mis on 97 protsenti rohkem praegusest hinnast. 

Stanford Bernsteini hinnasiht on tunduvalt kõrgem kui teistel analüütikutel. Näiteks Goldman Sachsi 12 kuu hinnasiht on 1,8 miljonit woni ja JPMorganil 1,9 miljonit woni.

Samsungi aktsia langes täna 50 000 woni ehk 3,80%. Graafikult on näha Samsungi aktsia liikumist viie päeva jooksul.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt