Jaanus Vogelberg • 10. juuli 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Koneskol rasked ajad

Masina- ja metallitööstusettevõte AS Konesko on alates eelmise aasta teisest poolest raskustesse sattunud.

Ettevõttes suurimat osalust omava Mart-Järvo Hirtentreu sõnul on firmad, kellele Konesko allhanget teeb, tellimuste mahtu vähendanud, eriti mõjutab ettevõtet Skandinaavia turg. 

"Selleks aastaks kasvu ei prognoosi kindlasti, rõhk on oluliselt uutele klientidele pandud, et leida juurde koostööpartnereid ja müüa oma tehnoloogilisi võimalusi", ütles Hirtentreu.

Hirtentreu ütles, et võrreldes 2012 esimese  poolaastaga on selle aasta esimese kuue kuu tootmismaht olnud ligi 30 protsenti väiksem. Samas ütles ta, et aasta lõpus võib tulla tõus - firmal tuleb tema sõnul olla väga paindlik ja muutusteks valmis. Konesko majandusaasta aruandes, mis kinnitati aprillis, räägitakse sama suurest võimalikust langusest, kuid ka tootmismahu 30% tõusu võimalusest. Aruandes on ka kirjas, et alates selle aasta 15. veebruarist langetati mootorite müügihindu kaks protsenti. Võrdluseks - 2011. tõsteti mootorite hindu seoses tootmiskulude kasvuga kaheksa protsenti, toona otsiti kulude vähendamiseks ka uus tarnija Indiast.

Konesko pole pääsenud ka koondamistest, Hirtentreu sõnul on sel aastal kaotatud umbes 15-20 töökohta. Hirtentreu ütles, et koondamiste taga oli vajadus tõsta efektiivsust, tublimate töötajate kohad säilisid. 2012. aasta andmete kohaselt oli firmas 349 töötajat, 29 rohkem kui 2011. aastal. Ilmselt loodi uusi ametikohti seoses esimese poolaasta heade tulemustega. Praegusi koondamisi ei saa aga võrrelda 2008-2009 perioodiga, kus töötajate arv kahanes enam kui veerandi võrra, 429-lt 312-ni.

Loe pikemalt tänase Äripäeva paberlehest.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt