Kaisa Gabral • 9. oktoober 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Ökonomist: suur siseränne mõjutab tööturgu

Eesti Panga ökonomisti Orsolya Soosaare sõnul mõjutab Ida-Virumaa, Valgamaa ja Jõgevamaa tööturgu elanike lahkumine.

„Rahvastiku detailsemad andmed maakondade lõikes näitavad suhteliselt suurt siseriiklikku rännet. Mitme maakonna, näiteks Ida-Virumaa, Valgamaa ja Jõgevamaa tööturgu mõjutab välisrändest enamgi suur elanike lahkumine teistesse maakondadesse. Tööjõupuuduses tootmisettevõtete ärakolimine pärsib aga kohaliku majanduse arengut, sest see mõjutab ka teiste ettevõtete tegevusvõimalusi,“ märkis Eesti Panga pressikonverentsil panga ökonomist Orsolya Soosaar.

Tema sõnul vähenes ka nende inimeste arv, keda ei loeta töötuks, kuid kes sooviksid tööle asuda või enam tunde töötada. Kasvas ka nende töötajate osakaal, kelle palk sel aastal kasvas rohkem kui mullu samal ajal.

„Tööhõive määr on jõudnud lähedale kriisieelsele kõrgele tasemele. Selle taga on üle 50aastaste hõivemäära sujuv tõus ja madala hõivemääraga noorte osakaalu vähenemine. Ka töötlevas tööstuses jätkub hõive kasv. Jälgime töötlevat tööstust tähelepanelikult, sest see moodustab olulise osa meie ekspordist. Hõive langust seal näha ei ole,“ lisas Soosaar.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt