Suurbritannia peaminister David Cameron tõi täna algava Ülemkogu eel endaga Brüsselisse kaasa äriliidrid, et need saaksid ka teiste riikide valitsusjuhtidele selgitada oma ettepanekuid ELi regulatsioonide lihtsustamiseks.
Kõigile valitsusjuhtidele Ülemkogu eel läkitatud kirjas, mille toetajatena on üles loetud tööandjate organisatsioonid üle Euroopa, ärgitavad Briti äriliidrid Euroopa Liidu regulatsioone vähendama, kuna need panevad ettevõtjate õlule ülemäärase ja ebavajaliku koorma, mis õõnestab nende konkurentsivõimet ja takistab majanduskasvu ja töökohtade loomist.
"Üks suurimaid takistusi on problemaatilised, halvasti mõistetud ja koormavad Euroopa regulatsioonid, mis liiga tihti ettevõtlust takistavad," nenditakse kirjas. "Seega on eluliselt tähtis, et iga ühisturu jaoks vajalik ELi reegel oleks majanduskasvu ja innovatsiooni toetav, ettevõtjatel töökohtade loomist soosiv, mitte seda takistav, ning teed rajav majanduskasvu toibumisele."
Briti valitsus lõi juunis asja uurima töögrupi eesotsas kuue suurfirma juhiga, kel on nüüd ettepanekud koos.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Raportis on üle 30 soovituse regulatsioonide vähendamiseks kildagaasi tootmisest toidukaupade märgistamise, emapuhkuse ning tööaja reguleerimiseni.
"Liiga sageli on ELi reeglid firmadele takistuseks, pidurdades nende pingutusi, et edukas olla," ütles raporti kohta David Cameron. "On palju lihtsaid ja praktilisi mooduseid, kuidas vähendada ELi bürokraatiat ja hoida firmadele üle Euroopa kokku kümneid miljardeid eurosid," vahendas agentuur Reuters.
Ettevõtlust reguleerivate seaduste harvendamine on üks osa David Cameroni algatusest Suurbritannia suhted Euroopa Liiduga uuesti läbi rääkida, enne kui ühenduses jätkamine 2017. aastal rahvahääletusele pannakse.
Uue mandaadi saamine 2015. aastal toimuvatel valimistel sõltub Cameroni jaoks palju sellest, et konservatiivide valijad ei läheks üle Iseseisvusparteisse, mis pooldab EList lahku löömist. Paremleeri toetuse lõhenemine oleks vesi praegu opositsioonis oleva Tööpartei veskile.
Cameroni sõnul kulub ettevõtetel liiga palju aega "mõttetute, koormavate ja kulukate" regulatsioonide täitmiseks.
Ametiühingute liidrid on kirjeldanud Cameroni algatust Euroopa Liidu vastase retoorikana, mis tahab õõnestada töötajate põhiõigusi.
Ka Euroopa Komisjon on halduskoormuse vähendamise teema üles võtnud ja see on ka täna algava Ülemkogu päevakavas. Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso sõnul on töö tulemusel viimase viie aastaga tühistatud 5590 õigusakti, leevendades halduskulusid 32,3 mld euro võrra.
Samas - nagu näitab Eesti kogemus - võib sihiks seatud halduskoormuse vähendamise eesmärgist sündida ka soovimatuid tagajärgi. Eesti rahandusministeerium on otsustanud Euroopa Liidu raamatupidamisdirektiivi vastu lausa kohtusse minna, et säilitada praegune Eestis hästi toimiv e-aruandluskeskkond säärasena, et nii ettevõtjatel, riigiasutustel kui ka laial avalikkusel ei väheneks kasutada oleva informatsiooni hulk.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!