Tartu kaasava eelarve eksperdid selgitasid linlaste saadetud ideedest välja rahvahääletusele minevad ettepanekud. Sõelale jäi 74 ideed, mille hulgast saavad tartlased teha valiku 2.-8. detsembrini toimuval hääletusel.
Kokku saatsid linlased kaasava eelarve protsessi 158 ideed, mida analüüsisid valdkondade eksperdid oktoobris toimunud aruteludel. Hääletusele suunati 74 ideed, mille aluseks oli 99 linlastelt saadud ettepanekut – paljud sarnased ideed liideti kokku.
Hääletuselt jäi välja 59 ideed, mis ei ole piiriks olnud 140 000 euro eest teostatavad, ellu viidavad järgmise aasta jooksul või polnud tegemist investeeringuga, mis oli samuti seatud kaasava eelarve tegemisel eeltingimuseks. Hääletusnimekirja ja väljajäänud ideedega saab tutvuda linna veebilehel.
"Lähtusime ekspertgrupi töös põhimõttest, et rahvahääletusele jõuaks võimalikult suur osa esitatud ideedest, kuid sellele vaatamata tuli meil kokkuvõttes veidi rohkem kui kolmandik ideedest kõrvale jätta. Kuna viime kaasava eelarve menetlust läbi esmakordselt, siis kindlasti on vajalik sellest kogemusest õppida nii ideede esitajatel kui ka protsessi korraldajatel, et järgnevatel kordadel jääks sõelale üha rohkem esitatud ideedest," sõnas ekspertgrupi juht, abilinnapea Raimond Tamm.
Artikkel jätkub pärast reklaami
19. novembril toimub Tartu Loomemajanduskeskuses ideede tutvustusüritus, kuhu on oodatud kõik ideede esitajad ja huvilised. Videoülekande lingi leiab 19. novembril Tartu kodulehelt.
2.-9. detsembrini kestval hääletusel saab osaleda iga vähemalt 16aastane isik, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmeil Tartu. Hääletada saab ID-kaardiga, kuid kui seda ei ole või ei soovita elektrooniliselt hääletada, saab oma hääle anda ka linnavalitsuse infokeskuses.
Rahvahääletuse tulemusel tekib ideede pingerida. Realiseerimisele kuuluvad üks või mitu enim hääli saanud ideed, mis mahuvad 140 000 euro sisse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!