7. veebruaril 1992 allkirjastasid 12 Euroopa Majandusühenduse liikmesriigi ministrid nn Maastrichti lepingu, mille järgi senine ühisturg muutus Euroopa Liiduks.
Paljud toonased Euroopa valitsused pidasid Maastrichti lepingut kompromissiks liikmesriikide kiirema integratsiooni pooldajate ning lõdvema koostöö soovijate (eelkõige Suurbritannia) vahel.
Euroopa integratsiooni alguseks peetakse Euroopa Söe- ja Teraseühenduse asutamist 1951. aastal ning Rooma Lepingute sõlmimist 1957. aastal Belgia, Hollandi, Itaalia, Luksemburgi, Lääne-Saksamaa ja Prantsusmaa vahel.
Maastrichti lepingust sündinud Euroopa Liit on tänaseks koos Eestiga kasvanud 27 liikmesriigi majanduslikuks ja poliitiliseks ühenduseks, millel on nii valitsustevahelise kui ka rahvusülese organisatsiooni elemente.
Koos oleme tugevad, nagu hiljutises arvamusloos Äripäevale kinnitas Kreeka välisminister Dimitrios Avramopoulos. "Solidaarsus on Euroopa projekti üks põhiprintsiipe ning just solidaarsuse kaudu paneme kriisi katsumustele ühiselt ja edukalt vastu," märkis ta.
Palju õnne sünnipäevalapsele ja ka meile kõigile, poolele miljardile Euroopa Liidu kodanikule!
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
1
“Aeg on sealmaal, et Eesti mehed võtavad ise asja kätte.“
Hetkel kuum
“Aeg on sealmaal, et Eesti mehed võtavad ise asja kätte.“
Kas saab spekuleerida? Eksperdid selgitavad
Viis sammast, millele ambitsioon rajada
Tagasi Äripäeva esilehele