Väinu Rozental • 12. veebruar 2013 kell 14:44

Swedbank: Arengufondi suunamuutus pakub koostöövõimalusi

Loodame, et Arengufondi valitud suund annab institutsionaalsetele investoritele juurde ühe konkurentsivõimelise sisenemisvõimaluse, ütles Swedbanki pensionifondide fondijuht Katrin Rahe.

Ta ütles, et Arengufondi praegune suunamuutus võib pakkuda pensionifondidele huvitavaid koostöövõimalusi. „Ajalooliselt on meil häid kogemusi siinsete riskikapitalistidega, kuid täna on võimalusi investeeringute tegemiseks vähe ning alustavad ettevõtted ei sobi kõrgete riskide tõttu otseinvesteeringuna pensionifondide portfelli,“ lisas ta.

Äripäev kirjutas täna Arengufondi plaanist loobuda otseinvesteeringutest ning luua nn fondide fond, kuhu kaasata ka erakapitali, samuti pensioniraha.

„Swedbank Investeerimisfondid peavad pensionifondide valitsejana väga oluliseks siinse investeerimiskeskkonna igakülgset arendamist, sest meie investeerimisstrateegia kohaselt otsime ka kohalikult turult pikaajalisi ja maailma mõistes konkurentsivõimelisi investeerimisvõimalusi,“ rääkis Katrin Rahe.

Tema sõnul toetaks riskikapitali fondifond mitut tasandit Eesti riskikapitali tööstusharus. „Riigi- ja erakapitali kombineerimine avab rohkematele ettevõtetele investeeringu võimaluse,“ selgitas Rahe. „Samuti loob see eelduse uute professionaalsete riskikapitali fondihaldurite tekkeks, kes toetavad ambitsioonikate ettevõtjate arengut nii investeeringute kui äri arendamiseks vajalike teadmistega. Sellega kaasnevalt võib oodata ka rahvusvahelise kogemuse, praktika ja ettevõtluskultuuri kinnistumist Eestis.“

Hetkel kuum