Indrek Kald • 14. veebruar 2013
Jaga lugu:

Hummeri-mees petab töötajaiduue nime all

Eesti töömehed Norras kinnitavad, et ärikeeluga Marek Harik tõmbas neil naha üle kõrvade, vastaspool nimetab töötajaid loodriteks ja viinaninadeks.

Lepingud on tänaseks Eesti firmadega tehases katkestatud ja vaidlusesse on kaasatud ka Norra ametiühing ning maksuamet, kes töömeeste väidetavat alamaksmist uurivad, vahendas ERR eilset ETV saadet "Pealtnägija".

Kümned kaebajad said mullu augustis ettepaneku sõita tööle Norrasse Trondheimi lähedal asuvasse laevatehasesse laeva siseviimistlustöödele, kus alguses lubati üheksa eurot kätte, ent lepingusse läks kirja, et üheksa eurot miinus maksud.

Olles paar nädalat kohal olnud, kuulsid erinevate firmade all töötavad mehed, et nende kõigi rahad sõltuvad tegelikult kellestki Mark Janisest, kelle endine nimi oli Marek Harik – kurikuulus mees, kes neli aastat tagasi elas "Pealtnägija" teatel laia elu samal ajal, kui tema firma Estonian Shipbuilding Prantsusmaale saadetud töömehed nägid näguripäevi ja pidid rahatuna sõna otseses mõttes koju põgenema.

Marek Harik alias Mark Janis kohtus "Pealtnägijaga" väljaspool kaamerat, kuid kihutas enda sõnul kohe koos advokaadiga Norrasse kinni jäänud raha välja nõudma, tema venna Janek Hariku sõnul tõmbab teda segastesse olukordadesse lihtsalt halb seltskond. 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum