Eesti töömehed Norras kinnitavad, et ärikeeluga Marek Harik tõmbas neil naha üle kõrvade, vastaspool nimetab töötajaid loodriteks ja viinaninadeks.
Lepingud on tänaseks Eesti firmadega tehases katkestatud ja vaidlusesse on kaasatud ka Norra ametiühing ning maksuamet, kes töömeeste väidetavat alamaksmist uurivad, vahendas
ERR eilset ETV saadet "Pealtnägija".
Kümned kaebajad said mullu augustis ettepaneku sõita tööle Norrasse Trondheimi lähedal asuvasse laevatehasesse laeva siseviimistlustöödele, kus alguses lubati üheksa eurot kätte, ent lepingusse läks kirja, et üheksa eurot miinus maksud.
Olles paar nädalat kohal olnud, kuulsid erinevate firmade all töötavad mehed, et nende kõigi rahad sõltuvad tegelikult kellestki Mark Janisest, kelle endine nimi oli Marek Harik – kurikuulus mees, kes neli aastat tagasi elas "Pealtnägija" teatel laia elu samal ajal, kui tema firma Estonian Shipbuilding Prantsusmaale saadetud töömehed nägid näguripäevi ja pidid rahatuna sõna otseses mõttes koju põgenema.
Marek Harik alias Mark Janis kohtus "Pealtnägijaga" väljaspool kaamerat, kuid kihutas enda sõnul kohe koos advokaadiga Norrasse kinni jäänud raha välja nõudma, tema venna Janek Hariku sõnul tõmbab teda segastesse olukordadesse lihtsalt halb seltskond.
Seotud lood
Orjalikku tööjõuäri ajava Mark Janise (Marek Harik) firmale raha laenanud Heiki Rosimannus nimetab juhtumit valusaks õppetunniks.
Peaaegu 250 000 krooni küttesüsteemi eest, ligi 630 000 krooni eest maksmata
palka ehitustöölistele, umbes 90 000 krooni üle kandmata teenustööde eest,
lisaks veel mitme miljoni krooni eest maksuvõlgasid – need on vaid vähesed
summad, mida nõutakse Tallink Galaxy, Romantika ning Victoria mööbliga täitnud
Marek Hariku ettevõtetelt.
Pankrotistunud Hummeri-mehe Marek Hariku
pankrotihaldur on enampakkumisel oleva Suurupi külas, Harku vallas asuva
viietoalise maja hinda alghinda alandanud võrreldes esimese enampakkumisega
kolm miljonit krooni.
Harju maakohus kuulutas täna välja
Hummeri-mehena tuntud Marek Hariku pankroti, mida nõudis SEB Pank.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Viimased uudised
“Ilmselt siin sügisel võib uudiseid kuulda“
Hetkel kuum
“Kas nad äkki murravad mingeid salajasi lubadusi?"
Sõidame superrikastele mõeldud särtsuautoga Eesti teedel
Tagasi Äripäeva esilehele