Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lippmaa: riik on toetuste jagamisel nurjunud
"Oleme lasknud ära minna elektroonikatööstusel, kuid toetame kümnete miljonite eurodega Estonian Airi, mis ei tooda midagi," rääkis akadeemik Endel Lippmaa.
Eesti Ekspressiga vestelnud Lippmaa sõnul on ravimitööstus, kodukeemiatööstus, mööblitööstus ja metallitööstus Eestis alla käinud - aga tema sõnul peaks
just neid toetama, sest nemad toodaks midagi, mida saab eksportida.
"Küsimus ei ole, kas allhankena või kuidagi teisiti, peaasi, et tootmine elavneks," ütles Lippmaa. "Minu hinnangul on majandusministeerium väga halvasti töötanud ja toetuste jagamisel nurjunud. Ja nüüd ehitame veel kümnete miljonite eest rahvale muuseumi. Aga mida see muuseum toodab ja kes seda sinna Tartu linna taha vaatama läheb? Eesti rahvas ei ole nii kadunud, et ta vajaks täna sellistes mõõtmetes monumenti."
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.