Romet Kreek • 16. aprill 2013
Jaga lugu:

Halb uudis

Stockmanni teatel tuleb nende tänavune kasum vilets, sest majanduslangus Soomes on löönud kaubamajaketi esimese kvartali käivet.

Ettevõte teatas, et esimese kvartali tegevuskahjum on aastaga paisunud 16,2 mln eurolt 34,5 miljonile. Analüütikud ootasid vaid 22,4 mln eurost kahjumit.

"Soome jaemüügiturg, mis annab umbes poole ettevõtte käibest, on erakordselt nõrk,“ teatas ettevõte. Kompanii lisas, et eelmise aasta tegevuskasum tuleb vaid sama suur, kui 2011. aastal, mitte ei kasva, nagu ettevõte varem prognoosis.

Ettevõte prognoosis, et Põhjamaade jaekaubandusturg jääb nõrgaks kogu 2013. aastaks. „Tarbijate ostujõud ei kasva ning üldine kulutase on tõusmas,“ teatas Stockmann.

Stockmanni aktsia hind kukkus 6,7%, 10,87 eurole.

Stockmann plaanib hakata koondama nii kaubamajade kui administratiivtöötajaid 12 tööpäeva jooksul, et säästa 2014. aasta keskpaigaks 7 mln eurot. Lisaks vähendatakse 10 mln euro võrra kaubamajade ja moeäride püsikulusid.

SEB ja Nordea Bank alandasid läinud kuul Stockmanni aktsiasoovitusi, tuues põhjuseks nõrga käibe.

Kesko teatas eile, et nende esimese kvartali käive vähenes 7,2%, 2,2 miljardile eurole. Osaliselt on selles süüdi, et kvartalis oli vähem kauplemispäevi, kui aasta varem.

 

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum