Autorollo kohtunik ei sobi ametisse?

Ekspertide hinnangul ei tohiks Anu Uritam kohtunikuna jätkata. Taandumise asemel sai temast aga Reformierakonna tipp-poliitikuid puudutava Autorollo tsiviilmenetluse kohtunik.

Aasta tagasi esitasid advokaadid riigikohtu toonasele esimehele Märt Raskile seisukoha, et Uritam ei sobi ametisse. Milline oli kaebuste sisu, sellest peab advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg paremaks vaikida, sest Uritam on tänaseni kohtunik.

Möödunud aasta novembris täitus Uritamil kolm aastat kohtunikuna. Kui kohtunik on kolm aastat töötanud, hindab tema sobivust ametisse 10-liikmeline kohtunikueksamikomisjon.

Mullu 16. novembril teatas ka eksamikomisjon, et Uritam ei peaks kohtunikuna jätkama. Miks nii otsustati, see on kõrgema astme kohtu asutusesesiseseks kasutamiseks mõeldud informatsioon.

"Resümee oli selline, et ta ei sobi," kinnitas Harju maakohtu esimees Helve Särgava. Äripäeva allikate väitel said otsustavaks Uritami isikuomadused, kuid kohtuniku enda sõnul ei vasta see tõele.

Loo muudab märkimisväärseks tõik, et vahetult pärast komisjonilt negatiivse hinnangu saamist, 4. detsembril sai Uritamist Autorollo tsiviilmenetluse kohtunik. Ta jäi ametisse tänu riigikohtu üldkogu otsusele. Toona juhtis üldkogu endine riigikohtu esimees Rask.

Loe nii Raski kui Uritami kommentaare pikemalt tänasest Äripäeva paberväljaandest.

Hetkel kuum