Ave Lepik • 8. oktoober 2013 kell 7:46

Europarlament tahab muuta sigaretipaki eemaletõukavaks

Täna tuleb Euroopa Parlamendis hääletusele eelnõu, mille eesmärk on vähendada tubakatoodete atraktiivsust noorte silmis. Ühe võimalusena nähakse puuvilja- ja maiustuselaadsete maitselisandite keelustamist.

EP rahvatervise komisjon  soovib, et terviseriskidest teavitavad hoiatused trükitakse pakkidele senisest suuremalt. Lisaks plaanitakse e-sigarettide leviku piiramist, viies need ELi meditsiinitooteid puudutavate seaduste reguleerimisalasse.

Kuigi tubaka tootmiseks vajaminevad koostisained, nagu näiteks suhkur, oleksid jätkuvalt lubatud, soovitakse keelata atraktiivse maitse või lõhnaga lisandid.

Eelnõu kohaselt ei tohi tubakatoodete märgistus või pakend viidata sellele, et osa tooteid võivad olla tervisele vähem kahjulikud. Samuti ei tohiks tubakatoodete pakendid meenutada kosmeetikatoodete ja toidu pakendeid.

Terviseohu hoiatused peaksid olema sigarettide, sigaretitubaka, piibutubaka ja vesipiibu tubaka pakendite mõlemal küljel ning need peaksid katma vähemalt 75% esi- ja tagaküljest. Lisaks keelustataks peenikesed sigaretid ja väikesed pakid, mis mahutavad alla 20 sigareti.

E-sigarette koheldaks eelnõu kohaselt meditsiinitoodetena, kuid need oleksid kättesaadavad siiski ka väljaspool apteeki.

Hetkel kuum