Ave Lepik • 2. detsember 2013 kell 7:23

Eesti toetab Kesk-Aafrika Vabariigi laste haridust

Välisministeerium eraldab 80 000 eurot ÜRO Lastefondi (UNICEF) tegevuseks Kesk-Aafrika Vabariigis, et parandada seal elavate laste juurdepääsu haridusele.

Lisaks on abi eesmärk pöörata tähelepanu ka soolisele võrdõiguslikkusele.

Välisminister Urmas Paet ütles, et Kesk-Aafrika Vabariigis selle aasta märtsis toimunud riigipöörde tagajärjeks on avaliku korra puudumine, mastaapsed inimõiguste rikkumised ja humanitaarsituatsioon, kus terve elanikkond on kriisist mõjutatud. Eesti toetab UNICEFi projekti, et selle kaudu jõuda ligi 60 000 lapseni, taasavada koole, tuua lapsed ja õpetajad kooli tagasi, tagada püsivam juurdepääs õpingutele ning parandada ka koolides antava hariduse kvaliteeti, selgitas välisministeerium.

Kesk-Aafrika Vabariik, üks maailma vaesemaid riike, on olnud ebastabiilne alates iseseisvumisest 1960. aastal. Septembri algusest on järsult kasvanud sisepõgenike arv – ÜRO humanitaarasjade koordineerimisbüroo (OCHA) andmetel on neid 400 000 – 460 000. Riigis elab umbes viis miljonit inimest, kellest ligi pooled on lapsed.

Eesti on toetanud Kesk-Aafrika Vabariiki nii eelmisel aastal kui ka selle aasta alguses. Välisministeerium toetab UNICEFi tegevust Kesk-Aafrika Vabariigis tänavuse aasta eelarves arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud rahast.

Hetkel kuum