USAs levib kulutulena kanepiaktsiate hullus

14. jaanuar 2014, 00:00

Kanepiaktsiad on järgmine Microsoft, spekuleerivad investorid USAs. Regulaatorid manitsevad, et tegemist võib olla väärtpaberipettusega.

Spekulandid läksid USAs pööraseks – kanepi­aktsiate hinnad kasvasid mõne päevaga 1700%, kirjutas Bloomberg.

Hempi juhatuse esimees Bruce Perlowin nägi, kuidas tema ettevõtte aktsia hind tõusis kolme päevaga 205%, kaheksale sendile. Investorid kukkusid panustama ja hõiskasid, et kanep on järgmine Microsoft. Robert Frichteli Advanced Cannabis Solutionsi aktsia tõusis 144%. Ette­võtte värskeima avaldatud kvartali käive oli 455 dollarit.

“Kanepi nõudlust ei suudeta rahuldada,” ütles kord smugeldamise eest vanglas olnud Perlowin. “Uus tööstusharu on sündimas,” ütles ta.

Regulaatorid küll hoiatavad aktsiapettuste eest, aga suurimat tõusu teinud aktsiate seas on tänavu ikkagi kanepi penniaktsiad.

Meditsiinisektorile teenust pakkuva Green­Gro Technologiesi aktsia hind on tõusnud 1714%, 80 sendile. Colorados kanepit müüva Tranzbyte’i aktsia hind on viie kauplemispäevaga tõusnud 310%, ületades esimestkorda 11 kuu jooksul ühe sendi taseme.

Colorado osariik tegi kanepikaubanduse seaduslikuks. Hullus võttis maad, kui Colorado legaliseeris USA esimese osariigina kanepi müügi vähemalt 21aastastele. New Yorgis käib arutelu, kas lubada kanepi kasutamine haiglas halvas seisundis patsientidel.

“Inimesed kujutavad ette, et nad on leidnud soodsa võimaluse raha teenida,” ütles varahaldusfirma North Coast kauplemisjuht Frank ­Ingarra. “Ehk jääb nendest firmadest 1–2 ellu, aga sellist hullust nähes põletavad inimesed end kõvasti. Investor peaks enne mitu korda mõtlema, kui sellises asjas osaleb.”

Regulaator Financial Industy Regulations ­Authority (Finra) avaldas augustis kanepiaktsiate pärast pettusehoiatuse.

Pahatatlikud võivad aktsiaid reklaamida, nende hinna manipuleerimisega kõrgeks ajada ja siis need hoopis maha müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. January 2014, 19:57
Otsi:

Ava täpsem otsing