500 000 kaasanud idu teel USAsse

Indrek Kald 16. jaanuar 2014, 12:07

USAsse laieneda sooviv Eesti tarkvarafirma Cloutex kaasas mullu ligi pool miljonit eurot kapitali era- ja äriinvestoreilt.

EstBani äriinglid, United Partners ning SmartCap investeerisid koos Cloutexi 450 000 eurot. Lisaks said nad juba varem äriinglitelt Riivo Antonilt ja Gerri Kodreselt ning Startup Wise Guysilt 40 000 eurot.

Oma panuse investeeringusse teinud Skype Eesti endine juht Tiit Paananen näeb trumbina idufirmast tulenevat lisaväärtust. "Cloutexi kasutavad ettevõtted saavad oma olemasoleva infosüsteemi erinevad rakendused lõpuks omavahel "rääkima", tegemata kulukaid ja ebastandardseid integratsioonitöid," selgitas ta pressiteates.

Pilvetehnoloogial põhineva Cloutexi eesmärgiks on pakkuda väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kliendi- ning majandustarkvarade ühildamise platvormi.

Viieliikmeline idufirma meeskond suunab kaasatud investeeringud USAsse laienemiseks, uute töötajate värbamiseks ning edasisteks tootearendusteks.

Cloutex asutaja Peeter Marki sõnul peitub teenuse unikaalsus platvormide vahelise sünkroniseerimise täislahenduses, mis täna on kallite arenduskulude tõttu olnud kättesaadav vaid suurtele firmadele.

"Kui klient soovib kasutada pilveteenuseid enda raamatupidamise, laosüsteemide ning kliendihalduse jaoks, siis iga muudatus kliendi andmetes tuli tänaseni sisse viia erinevates programmides käsitsi," selgitas ta.

"Pakume lahendust, mis ühendab erinevad tarkvarad ning võimaldab lihtsa andmete edastuse teenusepakkujate vahel mõõduka tasu eest," lisas Mark.

Cloutex võimaldab kasutajal 21 euro eest kuus integreerida üheksa teenusepakkujat, kelle kaudu hallata näiteks makseid, laosüsteeme ja müügijuhtimist.

Teiste hulgas on platvormiga liidetud ka eestlaste poolt loodud tarkvarad nagu Pipedrive müügihalduseks ning Erply väikepoodide laoarvestuseks.

Marki sõnul plaanitakse investeeringu abil viia ühilduvate teenusepakkujate arv järgmise kahe aasta jooksul enam kui 200ni, mis annab kliendile võimaluse valida enda jaoks sobivaimate programmide vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2014, 08:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing