"Rikas isa" juhib Eesti äriraamatu müügitoppi

22. jaanuar 2014, 12:53

Mõlema suure raamatupoeketi eelmise aasta äriraamatute müügiedetabeli tipus troonib endiselt raamat "Rikas isa, vaene isa".

Rahva Raamatus edetabeli esikohalt leiame küll e-raamatu "Finantsaabits: Rahaasjade korraldamise käsiraamat", kuid kuna seda saab tasuta alla laadida, siis ei saa seda pidada müügiedetabeli liidriks. Raha eest on siiski mõlemas raamatupoodide ketis kõige edukam  "Rikas isa, vaene isa".

Populaarsuselt järgmine on Rahva Raamatus Robin Sharma "Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari". Apollos leiame selle raamatu samuti esikümnest. Robin Sharma on loetumaid autoreid maailmas. "Meie majandusraamatute TOP kinnitab tema edu ka eestikeelse lugeja seas," ütles Apollo müügi- ja turundusjuht Eha Pank. "Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari" on ilmselt üks vaimsem ja mõistukõnelisem eneseteostuse ja -leidmise raamat."

Sharmat edestab Apollo edetabelis aga teine maailmakuulus autor Dale Carnegie, kelle populaarsust saab varsti mõõta juba sajandites - tema igihaljas "Suhtluse teel edukaks" ilmus esmakordselt juba 1936. aastal ja on endiselt menukas ka 21.sajandil. 2002. aastal nimetati see 20. sajandi parimaks äriraamatuks.

Välismaiste autorite kõrval jõudis eelmise aasta raamatumüügi edetabelite tippu ka mitu eesti autorite kirjutatud praktilist teost. Apollo müügitipust võib leida Kristi Suppi "Ettevõtlus õpik-käsiraamatu". Eha Panki sõnul sobib see raamat väga hästi  alustavale ettevõtjale. Jaak Roosaare "Rikkaks saamise õpik" on investeerimise käsiraamat, mille positiivseks pooleks on näited Eestist.

Rahva Raamatu esikümnest leiab Eesti autoritest Peep Vainu ja tema raamatu "Kõige tähtsam küsimus", samuti Külimi kirjastuse 2009. aastal välja antud raamatu "Sissejuhatus raamatupidamisse" ning Ardo Reinsalu eelmisel aastal ilmunud "Ajajuhtimine argipäevaks".

Kui jätta kõrvale "Rikas isa, vaene isa" ja "Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari", jääb mulje, nagu müüksid Apollo ja Rahva Raamat erinevatel turgudel - ülejäänud müügiedetabeli raamatud ei kattu sugugi. 

Äriraamatute edetabel 2013

Apollo
1. Rikas isa, vaene isa
2. Müügikoerad. Oma sissetuleku hüppeliseks kasvatamiseks ei pea Sa olema ründekoer
3. Rahavoo kvadrant. Rikka isa teejuht rahalisele vabadusele
4. Teadlik turundus
5. Vaba langemine
6. Suhtluse teel edukaks
7. Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari
8. Ettevõtlus õpik-käsiraamat
9. Rikkaks Saamise Õpik
10. Salajased kirjad mungalt, kes müüs maha oma Ferrari

Rahva Raamat
1. Finantsaabits: Rahaasjade korraldamise käsiraamat (tasuta e-raamat)*
2. Rikas isa, vaene isa
3. Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari
4. Juht ilma tiitlita
5. Kõige tähtsam küsimus
6. Igaühele majandusest
7. Kuidas suurendada müüki
8. Rikkaliku elu valem
9. Sissejuhatus raamatupidamisse
10. Ajajuhtimine argipäevaks

*Tasuta veebist allalaaditav e-raamatAllikas: Apollo ja Rahva Raamat

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2014, 12:50
Otsi:

Ava täpsem otsing