Tallinna-Narva maanteele kuus rida!

Ken Rohelaan 17. veebruar 2014, 15:13

 Riik võiks ehitada Tallinna-Narva maantee mõlemal suunal kolmerealiseks, üks rada võiks olla  kiirusepiiranguta, ütles Estover Piimatööstuse juht Ago Teder Eesti-Vene piirileppe taustal.

"Ei ole väga palju fantaasiat vaja, kuidas see trass oleks oluline nii soomlastele kui venelastele," ütles Teder. "Kõik vähegi võimekad Peterburi tegelased tahaksid seda teed pidi Tallinnas käia," lisas Estoveri juht. Tema sõnul muudaks selline trass oluliselt elu Tallinna, Narva ja Loode-Venemaa vahel.

Pidades silmas homme allkirjastatavat piirilepet ütles Teder, et hindab Venemaad kui Eesti üht parimat võimalust oma tooteid välja müüa. Tema sõnul tuleb loomulikult idanaabritega ajada oma poliitikat ja jääda eestlasteks. "Mulle oli ka piirilepe pikka aega vastukarva, aga tänases ajas on Eestil siiski mõtekam piirileping sõlmida ja venelastega majanduslikus mõttes hoogsalt edasi minna," ütles Estoveri juht.

Teder peab Eesti-Vene piirilepete sõlmimist positiivseks sammuks, sest tema hinnangul idanaaber on ja jääb Eesti toiduainetööstuse kõige olulisem ja perspektiivikam turg. Firmajuhi sõnul peaksid eestlased teadvustama Venemaa olulisust, sest Eesti tooteid seal oodatakse. "Üldjuhul Euroopa suunal eriti ei oodata," ütles Teder.

Estoveri juhi sõnul vajab Eesti investeeringuid, mistõttu oleks siinsetele ettevõtetele kasulik, kui venelased investeeriksid kasvõi sellepärast, et Eestis valmistatud tooted viia Vene turule. "Tänapäeva maailmas kuulub tööstus paljudes riikides rahvusvahelistele ettevõtetele. Kas on Vene või Saksa kapital, seal pole suurt vahet. Kapital töötab niikuinii ainult oma huvides," ütles Teder.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. February 2014, 15:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing