Paet: heakskiitu ootab maksuleping

Ken Rohelaan 17. veebruar 2014, 15:36

Eesti ja Venemaa topeltmaksustamise vältimise leping on oodanud idanaabrite parlamendi ratifitseerimist juba kümmekond aastat, ütles Moskvast välisminister Urmas Paet.

Homme Moskvas kirjutab Eesti-Vene piirileppele Eesti nimel alla Paet. Piirileppe allkirjastamist näevad nii ettevõtjad kui minister positiivse sammuna kahe riigi suhete paranemisel, mis võiks luua paremad eeldused teiste oluliste lepingute sõlmimisel.

Paet pidas ettevõtjate jaoks kindlasti oluliseks topeltmaksustamise vältimise lepingut ja selle kõrval ka Euroopa Komisjoni pädevusse jäävat investeeringute kaitse lepingut. Ministri sõnul Euroopa Liidu liikmesriigid selliseid kahepoolseid kokkuleppeid enam ei sõlmi.

Paeti kinnitusel võib lisaks topeltmaksustamise vältimise lepingule ja investeeringute kaitse lepingule ettevõtjate seisukohalt teha veel hea tahte kokkuleppeid. "Aastaid tagasi oli ka Eesti ja Venemaa vahel see leping kõneks, aga siis Venemaa-poolse huvi puudumise tõttu jäi see soiku," ütles Paet. Välisministri sõnul võib lepingu taas teemaks võtta, kui idanaabrid on selleks valmis.

Minister kinnitas, et viisavabadus on Euroopa Liidu ja Venemaa vastava lepingu küsimus, kuid praeguse seisuga ei ole kahepoolsed viisavabaduse kõnelused isegi alanud. "Kõik, mis on seni toimunud, on vaid ettevalmistav tegevus," ütles Paet.

Homme Moskvas allkirjastavad Paet ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov piirilepingu, mis tuleb jõustumiseks ratifitseerida mõlema riigi parlamendis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2014, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing