Rootsi valmis kaaluma kaitsekulude tõstmist

Sirje Rank 05. märts 2014, 11:10

Rootsi rahandusminister Anders Borg ütles eile, et Rootsil tuleb nüüd oma investeerimis- ja kaubandussuhted Venemaaga üle vaadata ning kaaluda ka kaitsekulutuste suurendamist.

"See ebakindlus, mis valitseb Venemaa otsuste üle, õigustab sammu selles suunas," ütles Borg agentuuri Bloomberg vahendusel.

Rootsi saatis eile hävituslennukid Gotlandile, mis Rootsi õhujõudude teateil oli tingitud piirkonnas suurenenud aktiivsusest.

Eile kirjutas Rootsi parlamendi riigikaitsekomisjoni juht Peter Hultqvist Rootsi majanduslehes Dagens Industri, et lisaks pehmele diplomaatiale on Rootsil vaja ka reaalset kaitsevõimekust.

"Venemaa on oma sõjalist võimekust tõstnud ja on valmis seda võimekust oma lähinaabruses rakendama," kirjutas ta. "Venemaa on naaber, kellel on selged suurvõimu ambitsioonid."

"Kui maailm ümberringi muutub, tuleb teha pikaajalisi plaane. Meie julgeolekuperspektiivis peab olema nii pehme diplomaatia kui tugev tuum, reaalne kaitsevõime. Vaja on mõlemat, mitte üht või teist. Tervik on see, mis tagab respekti ja pikas perspektiivis stabiilsuse," märkis Hultqvist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. March 2014, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing