Maakoha proviisoritele ühekordne toetus

Piret Reiljan 13. märts 2014, 12:54

Ravimiseaduse muutmise eelnõu näeb maakoha proviisoritele ja farmatseutidele ette 15 000 eurose ühekordse toetuse võimaluse.

Ravimiseadusse tahetakse lisada punkt, mis võimaldab sotsiaalministeeriumilt nn lähtetoetust taotleda terviseametis proviisori või farmatseudina registreeritul, kes asub tööle apteegiteenuse osutajana. Taotleja töökoormus peab olema vähemalt 30 tundi nädalas ja ta peab töötama haldusüksuses, mis ei ole maakonna keskuseks olev linn ning mis ei piirne maakonna keskuseks oleva linnaga.

Sotsiaalministeerium otsustab lähtetoetuse andmise kahe kuu jooksul taotluse esitamisest. Lähtetoetuse suurus on 15 000 eurot ja see makstakse taotlejale ühe kuu jooksul otsuse tegemisest.

Kohustus maal töötada viis aastat. Lähtetoetust saanud isik on kohustatud toetuse tagastama, kui ta täidab toetuse tingimusi vähem kui viis aastat. Viie aasta arvestamine loetakse ajutiselt peatunuks toetust saanud isiku lapsehoolduspuhkuse või ajateenistuskohustuse täitmise ajal. Lähtetoetus tuleb vastava otsuse korral tagasi maksta kolme aasta jooksul.

Lähtetoetust saanud isik ei ole kohustatud tagastama talle väljamakstud toetust juhul, kui tema tegevus proviisori või farmatseudina lähtetoetuse andmise aluseks olnud tingimustel lõpeb temast sõltumatutel asjaoludel.

"Apteekri lähtetoetus on kindlasti hea vahend ravimite kättesaadavuse parandamiseks vähese nõudlusega piirkondades, kus apteekreid ei jätku," kommenteeris lähtetoetuse ideed apteekrite liidu juhatuse liige Kai Kimmel. Ta märkis, et samasugune süsteem kehtib arstide puhul, et motiveerida neid maale tööle minema.

Ravimiseaduse muutmise eelnõu algatas riigikogu sotsiaalkomisjon eesotsas IRLi liikme ja komisjoni esimehe Margus Tsahknaga esmaspäeval. Eelnõuga seoses on oodata palju vaidlusi, kuna eelnõu muudab radikaalselt praegust apteekide korraldust ja omandisuhteid. Osapooled on asunud eelnõud analüüsima. Loe eelnõust pikemalt artiklist "Radikaalselt apteekide kallale".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. March 2014, 13:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing