USA algatas Herbalife’i osas ametliku juurdluse

Rainer Saad 13. märts 2014, 11:54

Riskifondi titaanide Bill Ackmani ja Carl Icahni saaga Herbalife’i pärast võttis eile uue pöörde, kuna USA föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) algatas toidulisandite firma suhtes juurdluse.

Herbalife’i aktsia kukkus eile 8 protsenti ning enne seda, kui avalikustati teade FTC juurdlusest, peatati aktsiaga korraks ka kauplemine. Herbalife ütles, et tervitab antud juurdlust, arvestades seda, kui palju valeinformatsiooni ettevõtte kohta liikvel on. „Herbalife on rahaliselt tugev ja edukas ettevõte,” teatas firma.

2012. aasta lõpus ütles Bill Ackman, et Herbalife’i puhul on tegemist püramiidskeemiga. Lisaks oli riskifondi titaan panustanud 1 miljard dollarit aktsiahinna langusele. Asjad läksid kummaliseks siis, kui teine riskifondi juht Carl Icahn asus Herbalife’i kaitsma ning teatas, et panustab aktsiahinna tõusule.

Vaatamata aktsia eilsele langusele on Herbalife’i aktsia tõusnud aastaga 50% ning paberil on Ackmani fond Pershing Square Capital oma tehinguga endiselt kahjumis. Icahn ostis Herbalife’is osaluse eelmise aasta alguses. Mõlema mehe vastasseis läks vahepeal lausa nii teravaks, et televisiooni otsesaates hakati üksteisele solvanguid ütlema.

Ackman väidab, et Herbalife müüb oma tooteid turustajatele ja teistele müügiinimestele, mitte tegelikele kasutajate. Samuti süüdistab Ackman Herbalife’i immigrantidest tööjõu kasutamises.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. March 2014, 11:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing