Ackman peab sõda Herbalife'i vastu

Raido Neemre 10. märts 2014, 19:51

Riskifondi juht William Ackman veab 1,6 miljardi dollari peale kihla, et Herbalife on pettus ning kulutas eelmisel aastal 264 000 dollarit lobbistidele, tõestamaks oma väidet.

See summa aga kahvatub pea 2 miljoni dollari ees, mille Herbalife kulutas eelmisel aastal lobbile, võitlemaks vastu miljardäri süüdistustele, mille kohaselt toidulisandeid ja kaalukontrolli tooteid müüv ettevõte kasutab püramiidskeemi.

Illegaalses püramiidskeemis teenivad liikmed rohkem uute liikmete värbamise kui väljaspool võrgustikku toodete müümise eest.

Ackmani ettevõte Pershing Square Capital Management palkas 2013. aastal kolm lobbisti. 

Kommenteerides New York Timesi lugu Pershing Square'i jõupingutustest, süüdistas Herbalife Ackmanni “küünilises, omakasupüüdlikus katses manipuleerida turuga, ostes omale toetajaid uurimises ja katmaks oma arutut miljardidollarilist kihlvedu”.

Pershing Square teatas täna, et nad plaanivad uurimist, mis näitab et “Herbalife äri töötab Hiinas samamoodi nagu mujalgi maailmas – püramiidskeemina.”

Ackman on Herbalife süüdistanud ebaausates võtetes vähemusrahvuste suhtes. Tsiviilõiguste organisatsioon, League of United Latin American Citizens, toetas samuti fondijuhi süüdistusi. Herbalife kinnitas eelmisel kuul, et nende sihtgrupp ei ole rahvusvähemuste ja väikese sissetulekuga ühiskonnagruppide esindajad.

Herbalife'i tulevikku puudutav lahing kogub sellel aastal tuure, kuna mõlemad pooled püüavad Washingtonis õigust saavutada ning mõjutada seadusandjaid ja ametnikke, kelle käes võib lõpuks olla ettevõtte saatus.

Ackman ennustas, et Herbalife'i aktsia kukub nullilähedaseks tänu reguleerivate asutuste järelevalvele, kuid selle asemel kasvasid ettevõtte aktsiad eelmisel aastal 61%. Alates selle aasta jaanuarist on aktsiad siiski 17% langenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2014, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing