Reinsalu: Putin valmistub tungima Ida-Ukrainasse

Indrek Kald 14. märts 2014, 14:23

Kaitseminister Urmas Reinsalu sõnul valmistub Venemaa president Vladimir Putin lisaks Krimmi okupeerimisele ka sissetungiks Ida-Ukrainasse.

"Ukraina on silmitsi sõjalise rünnaku ohuga. Putin valmistub lisaks Krimmi okupeerimisele ka sissetungiks Ida-Ukrainasse. Tema tagasihoidmiseks tuleb anda selge sõnum, et rünnaku esilekutsumine läheb agressorile kalliks maksma," lausus ta.

Rahvusvahelised sanktsioonid olema nii jõulised, et agressor tõmbuks tagasi, muidu ei saavuta need eesmärki, märkis Reinsalu pressiteates.

Kaitseministri hinnangul peame olukorras, kus kogu Euroopas on julgeolekusituatsioon muutunud järsult halvemuse suunas, mõistma, et Putin aktsepteerib ainult jõudu.

"Karu kõrval elamine tähendab, et me vajame selget kaitseplatvormi. Meie regiooni julgeoleku huvides on Rootsi ja Soome astumine NATOsse. Vajame NATO liitlaste tugevamat kohaolu," lausus IRLi esimees.

Urmas Reinsalu kõneles täna Tallinnas rahvusvahelisel konverentsil, kus eksperdid, poliitikud ja ajakirjanikud Eestist, Soomest ning Saksamaalt arutlevad küberjulgeoleku ja meie regiooni julgeolekuolukorra üle.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. March 2014, 17:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing