Venemaa asub väljastama venesõbralikkuse tunnistusi

Indrek Kald 24. märts 2014, 13:42

Venemaa asub väljastama venesõbralikkuse sertifikaate välismaa hotellidele, toitlustusasutustele, muuseumidele ja teistele turismisektori osalistele, kus töötab venekeelseid inimesi ning kes tahavad Vene turiste.

Hiljuti Moskvas esitletud uue assotsiatsiooni nimega "Venesõbralik" loojate sõnul soovitakse liikmeina näha vaid neid ettevõtteid, kus töötab vene keelt kõnelevaid inimesi ning mis kasutavad oma teenuseid pakkudes aktiivselt vene keelt.

Assotsiatsiooni eesmärgiks on luua Vene turistidele välismaal reisimiseks mugavamad tingimused. Lisaks peab loodav organisatsioon hoolitsema vene keele leviku eest ja parandama riigi kuvandit mujal maailmas, vahendas trip.ee Vene infoagentuuri ITAR-TASS.

Selleks, et saada assotsiatsiooni liikmeks, peab välisorganisatsioon tõestama, et seal töötab vene keelt kõnelevaid töötajaid. Liikmelisust taotlevad hotellides peavad olema vaadatavad Vene telekanalid ja restoranides saadaval venekeelsed menüüd. Kui need nõuded on täidetud, väljastatakse firmale venesõbralikkust kinnitav sertifikaat.

Assotsiatsiooni organiseerimiskomitee kinnitusel on keeleprobleem number üks mure 40 protsendi välismaale reisivate venelaste jaoks. Maailma Turismiorganisatsiooni andmetel reisis mullu välismaale kokku 52 miljonit Vene kodanikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2014, 12:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing