Pinged kerivad euro kurssi

Romet Kreek 19. mai 2014, 11:25

Euro tõusis teiste valuutade vastu ning sama tegid ka USA valitsuse võlakirjad ühes kullaga. Tõusu taga on vägivald Ukrainas ning Vietnami ja Hiina vaheliste pingete kasv.

Ühisraha hind tugevnes täna USA dollari vastu 0,2%. Euro tugevnes 16 olulisest valuutast 13 vastu.

Jätkusid kokkupõrked Ida-Ukrainas, kus valitsusväed võitlesid venemeelsete mässulistega. Laevad evakueerisid Vietnamist Hiina kodanikke, kuna merevaidlus tõi Vietnamis kaasa vägivaldse protestilaine ja tehastele kahju tekitamise, vahendas Bloomberg.

Hiina keskpank andis pankadele korralduse, et need laenaksid vähem pankadevaheliselt turult ja vähendaksid sel moel niinimetatud varipangandust.

„Ukraina presidendivalimiste ümber valitseb ebakindlus ja Hiina-Vietnami osas kasvavad pinged,“ ütles Ueda Harlowi Tokios töötav analüütik Toshiya Yamauchi. „Riski vältimine toetab USA valitsuse võlakirjade nõudlust, piirates dollari-jeeni tõusu. See ei ole keskkond, kus investor tahaks võtta agressiivselt riske.“

USA valitsuse 10aastase paberi tootlus langes 0,03 protsendipunkti võrra 2,5 protsendile. Euro eest sai 1,3721 dollarit või 139,14 jeeni. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2014, 15:16
Otsi:

Ava täpsem otsing