Faber: USA aktsiaturg järsuks languseks küps

Romet Kreek 22. mai 2014, 15:22

Investeerimisguru ja Gloom, Boom and Doom investeerimisuudiskirja toimetaja Marc Faber ütles, et aktsiaturud, iseäranis USA oma, on kaitsetud järsu languse vastu.

Ligi viis aastat kestnud USA aktsiate tõusev turg on viimastel kuudel käivitanud investorite debatid hoo raugemise teemal.

„Ma ei suhtu sellesse kui väga tervesse turgu,“ ütles Faber Singapuris. „USA aktsiaturg on väga riskantne, mis võib kergesti kukkuda 10-20%.“ Ta lisas, et paljud aktsiad on juba langenud 10-20%, eriti hooaktsiad, kelle seas on varem kõrgele lennanud tehnoloogia ja biotehnoloogia aktsiad.

Ta ütles, et ei tunne end mugavalt, paigutades praegu raha aktsiatesse, pigem tunneb ta end paremini USA valitsuse 10aastastes võlakirjades. Kui raha lahkub riskantsematest varadest, tuleb see kasuks valitsuse võlakirjadele, oli tema argument.

Ta jätkas, et midagi atraktiivset ei ole USA valitsuse 10aastase võlakirja 2,55% tootluses, kuid tema jaoks on need võlakirjad investeeringuks, mis palub väikest tootlust, mis on rahast parem. Eriti hea oleks see siis, kui on tõenäoline, et dollar rallib euro vastu, mis tuleb kasuks mõnedele USA dollarites varadele. Ta ütles, et aktsiaturud on suhteliselt kallid, lisades, et Euroopa ja arenevad turud pakuvad paremat väärtust.

„Kui ma peaks ostma aktsiad, siis pigem läheksin arenevatele turgudele, kuid ma arvan, et sellega ei ole kiiret,“ ütles ta. „Arvan, et liigume üldise varade deflatsiooni suunas. Ma ei prognoosi täieliku kokkukukkumist, kuna rahatrükk võib jätkuda lõputult, kuid sellel on... soovimatud tagajärjed.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2014, 21:55
Otsi:

Ava täpsem otsing